نمایندگی فراپیامک

تأثیر شبکه‌های اجتماعی بر سلامت

تأثیر شبکه‌های اجتماعی بر سلامت

طبق نظرسنجی انجام‌شده در انگلستان کاربرانی که در طول شبانه‌روز بیش از 2 ساعت در شبکه‌های اجتماعی وقت خود را می‌گذرانند در معرض خطر مشکلات ذهنی و روانی قرار می‌گیرند و اینستاگرام بدترین تأثیر را بر سلامت روانی دارد.

به گزارش از BBC World در نظرسنجی کلی انگلستان،از 1479 نفر از کاربران شبکه‌های اجتماعی که در بازه سنی 14تا 24 سال قرار داشتند درخواست شد تا اعلام نمایند استفاده از شبکه‌های اجتماعی چه کمکی به‌تنهایی، افسردگی و اضطرابشان نموده است.

نتایج دریافتی نشان می‌دهد که اشتراک‌گذاری عکس و ویدئو از خود در شبکه اجتماعی دلیلی بر افسردگی سایر افراد می‌گردد و 90% افراد اعلام کرده‌اند که از چهره خود راضی نیستند.

بر اساس سایر نتایج این تحقیق، اینستاگرام اثری منفی بر خواب کاربران نیز گذاشته است، زیرا کاربران این شبکه اجتماعی دلهره‌ای در خود احساس می‌کنند که از رخدادها و وقایع پیش‌آمده بی‌خبر بمانند و مدام نیاز دارند تا وقایع به ثبت رسیده جدید را چک نمایند.

انجمن بهداشت عمومی انگلستان اعلام نمود: شبکه‌های اجتماعی باید هشدار استفاده در زمان مشخص برای کاربرانی که بیش‌ازحد مجاز وارد می‌شوند بگذارند تا اثرات مخرب را کاهش دهد.