نرم افزار باشگاه مشتریان - نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان - Customer Relationship Management


باشگاه مشتریان، یکی از راهکارهای بازاریابی است که توسط صاحبان کسب و کارهای مختلف به جهت تشویق مشتریان به ادامه ی خرید یا استفاده از خدمات آن ها و ایجاد وفاداری طراحی و برنامه ریزی شده است.

در سال های اخیر رقابت بر سر جذب مشتری و حفظ مشتریان فعلی سبب شده است تا صاحبان مشاغل، راه کارهای مختلفی را در بازاریابی و برقراری ارتباط با مشتریان خود بکارگیرند تا در درجه اول بتوانند مشتریان فعلی خود را حفظ کرده و روند خرید و استفاده از محصولات/ خدمات را در آنها به ثبات برسانند و در درجه ی دوم بتوانند مشتریان جدید را جذب فعالیت های خود نمایند.

باشگاه مشتریان روشی است جهت برقراری ارتباط مؤثر با مشتریان یک سازمان، مجموعه یا شرکت تا افراد به ادامه ی روند خرید و استفاده از خدمات/ محصولات ترغیب شوند.

امروزه اکثر مشاغل سعی در ایجاد موقعیتی برای حفظ مشتریان فعلی دارند، اول به این دلیل که جذب مشتریان جدید، روندی پر هزینه خواهد بود؛

واقعیت اینست که در دنیای رقابتی امروز، بدست آوردن مشتری جدید تا زمانی که منجر به خرید نشود، می تواند برای یک سازمان هزینه های متفاوتی دربر داشته باشد.

دلیل دوم این است که وجود مشتریان فعلی و بکارگیری راهکاری جهت استمرار خرید آنها، سودآوری بیشتری خواهد داشت و به نفع سازمان می باشد.

در همین راستا، شرکت دانش بنیان فراداده مفتخر است که جدیدترین خدمت نرم افزاری خود را با عنوان نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) یا باشگاه مشتریان معرفی نماید.

این نرم افزار به صورت بومی توسط برنامه نویسان و کارشناسان فنی طراحی و تولید شده و کارشناسان مجرب و فعال در بخش بازاریابی و فروش شرکت فراداده، نرم افزار موردنظر را روانه ی بازار کرده اند.

همانطور که پیشتر اشاره شد، مهم ترین خط مشی بسیاری از مشاغل، مشتری مداری می باشد که مورد توجه مدیران قرار گرفته است. مشتری مداری، حفظ مشتریان فعلی و ایجاد وفاداری در آن ها بهترین تبلیغ برای معرفی خدمات و محصولات هر سازمان است.

نرم افزار باشگاه مشتریان یا باشگاه مشتریان فراداده" امکان جمع آوری اطلاعات متفاوت از مشتریان و روش های استفاده از آنها را به مدیران و کارمندان مجموعه های مختلف خدماتی و تولیدی می دهد تا بتوانند خدمات و محصولات خود را به نحو بهتری ارائه دهند و گامی متفاوت در تبلیغات و بازاریابی از طریق مشتریان قدیمی خود بردارند.

ویژگی های نرم افزار باشگاه مشتریان (Features of Customers Club)

"نرم افزار باشگاه مشتریان فراداده" قابلیت ارتباط با سایر نرم افزارها و سایت ها را از طریق وب سرویس های مختلف به کاربران می دهد تا اطلاعات بیشتری از مشتری (که در سایر نرم افزارهای یک سازمان موجود است مانند اطلاعات مالی و حسابداری و غیره) را به صورت یکجا جمع آوری کرده و از آن استفاده نمایند. سایر ویژگی های مهم در "نرم افزار باشگاه مشتریان" به شرح زیر است:

 • امکان درج گروه های مختلف از مشتریان در طبقه بندی های مختلف (مانند مشتریان برنزی، نقره ای و طلایی به ترتیب اهمیت آنها)
 • قابلیت امتیازدهی به میزان خرید مشتریان (برای مثال خرید به میزان 50 هزار تومان، 10 امتیاز)
 • امکان صدور پیش فاکتور برای هر گروه از مشتریان با احتساب مالیات بر ارزش افزوده و درصد تخفیف منحصر به فرد برای هر مشتری
 • امکان ارسال پیامک قدردانی پس از اتمام هر تماس (مشتریان فعلی و جدید)
 • امکان درج محصولات/ خدمات با جزئیات کامل جهت قید در پیش فاکتور یا محاسبه ی امتیاز خرید آن محصول/ خدمت
 • امکان برقراری ارتباط میان موجودی انبار و نرم افزار باشگاه مشتریان از طریق ارسال پیامک در هنگام کاهش موجودی انبار (پیامک برای مدیریت نرم افزار ارسال خواهد شد)
 • ایجاد نمودارهای متفاوت از نوع و میزان خریدهای مشتریان با قابلیت اعمال فیلترهای گوناگون
 • امکان درج لوگو، نام مجموعه و اطلاعات مشتری در صورت حساب ها (برگرفته از مشخصات اولیه مشتری در نرم افزار)
 • نمایش میزان فروش سازمان بر روی نمودار

شایان ذکر است که علاوه بر ویژگی های ذکر شده، امکاناتی نیز در حیطه ی مدیریت ارتباط با مشتری درنظر گرفته شده است که در نرم افزار قابل استفاده است، مانند:

 • امکان ارسال فکس در صورت نیاز برای هر مشتری
 • قابلیت درج تماس برای هر مشتری و انتخاب موضوعات تماس (مانند موضوع: درخواست پیش فاکتور، ...)
 • دریافت گزارش از لیست تماس ها با قابلیت اعمال فیلترهای مختلف از قبیل نوع تماس، تماس گیرنده، زمان تماس و ...
 • قابلیت اطلاع رسانی در مورد محصولات یا خدمات جدید و درصد تخفیف ها به صورت پیامک

امکاناتی که به اختصار نام برده شدند عمده ی نیازهای یک مجموعه یا شرکت را برای مدیریت ارتباط با مشتری رفع نموده و کمک شایانی به جلب رضایت مشتریان نیز می نماید.

اطلاع رسانی ها، پیام های قدردانی، پیام های هشدار و ... که در نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان وجود دارد، از طریق پنل پیامکی فراپیامک (معروف ترین محصول فراداده و پیشرو در ارائه ی خدمات تخصصی پیام کوتاه)ارسال می شود. به عبارت دیگر، لازمه ی فعالسازی برخی از قابلیت های "نرم افزار باشگاه مشتریان" مانند ارسال پیام های هشدار به مدیریت نرم افزار و اطلاع رسانی های مختلف به مشتریان، خرید اشتراک نرم افزار پیامکی فراپیامک است. فراپیامک و نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان هر دو از محصولات کاملا بومی و تولید شرکت دانش بنیان فراداده هستند.

مزایای استفاده از نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان

 • تقویت تعامل و ارتباط با مشتریان
 • آگاهی از میزان تقاضا از هر کالا/ خدمات و محبوبیت آن بین مشتریان
 • حفظ مشتریان با بکارگیری سیاستهای تحکیم روابط و خدمات رسانی بهتر
 • ایجاد انگیزه در مشتری برای تقویت وفاداری نسبت به سازمان
 • تبلیغات دهان به دهان یا شفاهی
 • امکان ارائه ی محصولات/ خدمات به بهترین شکل ممکن به کاربران و مشتریان قدیم و جدید
 • کاهش سازوکارهای (Processes) اضافی، پیشرفت و بهبود عملکرد صاحبان مشاغل از طریق رفتارشناسی مشتریان
 • درآمدزایی و افزایش سودآوری در سازمان به جهت حفظ مشتریان فعلی و ایجاد تداوم در خرید آنها
 • در اختیار داشتن منبع اطلاعاتی بسیار قوی از عملکرد مشتریان سازمان
 • شناخت و کسب دانش از احتیاجات و نیازهای مشتریان
 • تحلیل و ارزیابی میزان فروش سازمان

ارائه ی نمایندگی نرم افزار باشگاه مشتریان

هم اکنون، امکان ارائه ی نمایندگی "نرم افزار باشگاه مشتریان" برای نمایندگان فعلی فراپیامک و مشتریان جدید فراهم گردیده است و آنها قادر به فروش و بازاریابی این نرم افزار به صورت ریبرند (با نام تجاری اختصاصی خود) هستند.

نمایندگان فراپیامک (عاملان فروش پیامک) اکنون قابلیت فروش نرم افزار فوق را در کنار فروش بسته های پیامکی خواهند داشت. ایده ی فروش "نرم افزار ارتباط با مشتریان" سبب سودآوری بسیار بالا برای نمایندگان پیامکی خواهد بود. همچنین افراد و مشتریان جدید می توانند جهت دریافت نمایندگی "نرم افزار باشگاه مشتریان" با خرید نمایندگی از سایر مزایای این سرویس نیز بهره مند شوند.

بسته های باشگاه مشتریان کاملا وابسته به شرکت فراپیامک می باشد، بدین معنا که امکان ایجاد بسته با سطوح دسترسی مختلف (همانند بسته های پیامکی) وجود ندارد. بسته های نرم افزار فوق مطابق با بسته هایی که فراپیامک برای اینکار طراحی کرده است، ایجاد خواهد شد و نمایندگان می توانند در قست گذاری این بسته ها اعمال نظر کرده و به قیمتی معادل یا بالاتر به فروش برسانند.

برای توضیحات بیشتر با واحد فروش تماس حاصل نمایید.

باشگاه مشتریان (CRM)