اخبار

ارسال پیامک از دکل ایرانسل

  • ۱۴۰۲/۸/۱۶

ارسال پیامک از دکل ایرانسل در کنار ارسال پیامک زنده همراه اول، به عنوان یکی از روش‌های انجام تبلیغات با استفاده از پنل پیامک شناخته می‌شود. امروزه ارسال پیام تبلیغاتی توسط پیام کوتاه از رایج‌ترین و پربازده‌ترین روش‌های انجام تبلیغات برای کالاها و خدمات می‌باشد. شرکت‌های بسیاری به دنبال افزایش مشتریان خود از طریق ارسال پیامک خدماتی هستند. تقریباً همه ما نیز، روزانه تعدادی از این پیام‌ها را دریافت می‌کنیم. شاید برایتان پیش آمده باشد که پیامکی را دریافت می‌کنید و متوجه می‌شوید محل فروشگاهی که تبلیغات مربوط به آن است، تنها چند کوچه آنطرف‌تر از شماست. به عنوان مقایسه پیامک با دیگر روش های تبلیغات باید گفت که این ویژگی در ارسال پیامک، باعث کارآمدی بسیار در آن شده است. ارسال پیامک از دکل ایرانسل یکی از شیوه‌های محبوبی است که احتمال به هدف خوردن عوامل موثر تبلیغات در آن زیاد است.

در اختیار قرار دادن شماره‌های ایرانسل به استفاده‌کنندگان از سامانه پیامک انبوه و وجود قابلیت ارسال پیامک از دکل ایرانسل، این امکان را می‌دهد که کاربران این پنل‌ها بتوانند تبلیغات خود را به شماره‌هایی واقع در مکانی مشخص بفرستند. ارسال BTS که همان ارسال از طریق دکل های مخابراتی می‌باشد، سیستم منحصربه‌فرد و جالبی دارد. افرادی که در منطقه‌ای مشخص، در حال اتصال به شبکه ایرانسل هستند، از دکل مخابراتی مشخصی استفاده می‌کنند. نزدیک‌ترین دکل مخابراتی به این افراد، ارسال پیامک از دکل ایرانسل را ممکن می‌سازد. بدین صورت که ارسال اس ام اس تبلیغاتی، به افرادی که به دکل مورد نظر متصل شده‌اند و در حوالی دکل هستند، صورت خواهد گرفت. هم‌چنین ارسال پیامک از دکل ایرانسل، مزیت‌های بسیاری دارد. یکی از مهم‌ترین آنان، ارسال پیامک به خطوط فعال ایرانسل می‌باشد. خط‌هایی که متصل به شبکه نباشند، در فهرست گیرندگان پیام قرار نخواهند گرفت.
 

ارسال پیامک از دکل ایرانسل چگونه انجام می‌شود؟

آنتن‌‌های مخابراتی مختلفی که در مناطق مختلف شهری و غیرشهری دیده می‌شوند، وظیفه اتصال خطوط تلفن همراه به شبکه اصلی را بر عهده دارند. ارتباط مستقیم سیم کارت شما با این دکل‌های مخابراتی باعث وصل شدن به شبکه ایرانسل، همراه اول یا ... می‌شود. هر کدام از این دکل‌ها، برای شبکه مخصوص خود کار می‌کنند. دکل های ایرانسل نیز همانند سایرین، به شناسایی خطوط تحت پوشش شبکه خود می‌پردازند. هر یک از دکل‌های ایرانسل، وظیفه شناسایی و سرویس‌دهی به خطوطی را دارد که در شعاع اطراف آن قرار گرفته باشد. حال، ارسال پیامک از دکل ایرانسل به خطوطی صورت خواهد گرفت که تحت پوشش سرویس‌دهی این دکل باشند. زمانیکه شما اقدام به ارسال پیامک تبلیغاتی از پنل اس ام اس می‌کنید، ابتدا دستورتان از طرف سرورهای سامانه به دکل‌های مخابراتی منتقل شده و بعد از آن به تلفن‌هایی که در آن محدوده سرویس می‌گیرند، می‌رسند.
 

مزایای BTS یا ارسال پیامک از دکل ایرانسل

پیش از این گفتیم که روش ارسال پیامک از دکل ایرانسل مزیت‌های بسیاری دارد. این مزایا در نوع خود باعث شده‌اند که استفاده از این شیوه تبلیغات، اثربخشی آن را بسیار بالا برده و ریسک‌های ناشی از آن را تا حد زیادی کاهش دهند. اولین مزیتی که به آن اشاره کردیم، عدم ارسال پیامک به شماره تلفن‌های غیرفعال می‌باشد. در زمان‌هایی که خطوط ایرانسل خاموش باشند، به دلیل عدم استفاده از آنتن‌های اپراتور، پیامک‌های تبلیغاتی به آنان نخواهد رسید. لازم به ذکر است که در این شیوه، ارسال تنها از طریق دکل ایرانسل صورت می‌گیرد و سایر اپراتورها، تحت پوشش نمی‌باشند. به عنوان مثال، شماره‌های همراه اول آن منطقه، قادر به دریافت پیامک نیستند. همراه اول، خود مجهز به سیستم مشابه دیگریست که ارسال پیامک زنده نام دارد و در حوزه خدمات ارزش افزوده قرار می‌گیرد. ارسال پیامک زنده نیز در کنار این روش، می‌تواند نتیجه‌ای عالی به بار آورد.
عموم پروژه‌های ارسال تبلیغات پیامکی توسط خود شرکت ایرانسل و بی هیچ واسطه‌ای انجام می‌شوند. ارسال BTS و ارسال پیامک زنده به علت پوشش مناسب و دقیق دکل‌های مخابراتی ایرانسل، این اطمینان را ایجاد می‌کند که با انتخاب هر نقطه از کشور، پیامک ما دقیقاً به همان منطقه برود. ارسال پیامک از دکل ایرانسل بر خلاف ارسال از بانک شماره‌ های ایرانسل و یا استفاده از کد پستی مندرج در سیستم می‌باشد. در هر دوی این روش‌ها، همواره احتمال بروز خطا وجود دارد. اما روش ارسال از دکل، چون در لحظه به شناسایی شماره‌های مورد نظر می‌پردازد، احتمال بروز خطا را بسیار کاهش داده است.
 

نکاتی پیرامون تبلیغات پیامکی از دکل ایرانسل

اگر تصمیم گرفته‌اید که از شیوه‌هایی چون ارسال پیامک زنده یا ارسال از دکل ایرانسل استفاده کنید، لازم است ابتدا نکاتی را در مورد آن بدانید؛ چرا که اگر صرف هزینه‌های تبلیغات به شیوه درست و هوشمندانه صورت پذیرد، علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و پول، نتایج بهتری را نیز به بار خواهد آورد.

  • ارسال از دکل ایرانسل، همانطور که از نام آن پیداست، از طریق دکل‌های ایرانسل و صرفاً برای شماره‌های ایرانسل انجام می‌شود.
  • حداقل تعداد ارسال پیامک انبوه در این روش، تعداد ۱۰۰۰۰ (ده هزار پیامک) می‌باشد.
  • پیامک شما با تاخیری یک روزه و از طریق دکل های ایرانسل در ساعت ۱۰ لغایت ۱۱ ارسال می‌شود.
  • بهتر است که متن پیامک شما، صرفاً دارای حروف و اعداد باشد. از کارکترهایی چون * # $ * و ... استفاده نکنید.
  • ارسال پیامک از دکل های BTS، تا شعاع چهار کیلومتری از نزدیک‌ترین دکل به منطقه مورد نظر شما صورت می‌گیرد.
  • در ارسال پیامک به شهرهای کوچک و روستاها، ممکن است به علت هم‌پوشانی سرویس، پیامک‌تان به مناطق دیگری نیز ارسال شود.
  • در نظر داشته باشید که ۹۵٪ کاربران ایرانسل، رده سنی ۱۶ تا ۲۵ سال هستند. استفاده از محتوای نامناسب یا پیام غیرمرتبط با آنان، اثر معکوس بر نتیجه تبلیغات خواهد گذاشت.
  • در شیوه ارسال پیامک از دکل، گزارش تحویل (دلیوری) وجود ندارد.
  • ارسال‌ها از طریق اپراتور ۹۰۰۰ صورت می‌گیرند.
 

جمع‌بندی

پنل‌های ارسال پیامک از هوشمندترین شیوه‌های تبلیغات و از کاربردی‌ترین آنها هستند. بخصوص با روی کارآمدن تکنولوژی‌های جدیدتر و خلاقیت در استفاده از ابزارهای موجود، اثربخشی این روش‌ها نیز افزایش یافته است. ارسال پیامک زنده و تبلیغات از طریق دکل های ایرانسل طرفداران خاص خود را در ارسال پیامک انبوه دارند. بنابراین، اگر به دنبال استفاده از پنل پیام کوتاه برای تبلیغات خود هستید، این شیوه‌ها را نیز به یاد داشته باشید.