اخبار

ارسال پیامک خدماتی

خطوط خدماتی امکان ارسال پیامک خدماتی و اطلاع رسانی به افرادی که در بلک لیست مخابرات قرار دارند را فراهم کرده است.

  • ۱۳۹۷/۲/۲۲

ارسال پیامک خدماتی یا ارسال پیامک به لیست سیاه مخابرات یکی از امکانات سامانه پیامکی بوده که برای افراد و مجموعه‌هایی کاربرد دارد که قصد ارسال پیامک تبلیغاتی ندارند.

برای توضیح ارسال پیامک خدماتی شاید بهتر باشد، در وهله نخست، به توضیح انواع پیامک بپردازیم.

ارسال پیامک تبلیغاتی

نوعی از ارسال پیام کوتاه است که در آن کاربر از طریق پنل پیام کوتاه و سرویس دهنده پیامکی خود به ارسال پیامک انبوه می‌پردازد.

سامانه پیامک شرکت فراپیامک با در اختیار گذاشتن ماژول ‌‎های ارسال متفاوت در پنل اس ام اس خود، مانند ارسال پیامک تبلیغاتی از روی نقشه و ارسال پیام کوتاه براساس منطقه یا کد پستی، به کاربران خود اجازه‌ی استفاده از بانک شماره های متعددی را برای ارسال پیامک تبلیغاتی می‌دهد.

بلک لیست

اپراتور همراه اول با فعالسازی امکان عدم دریافت پیامک تبلیغاتی یا بلک لیست (Black List) به مشترکین خود باعث قطع دائمی پیامک تبلیغاتی برای افراد عضو در لیست سیاه همراه اول میشود.

صاحبین سیم کارت های همراه اول با ارسال عدد 1 به سامانه 8999، شماره خود را در لیست سیاه قرار داده و با ارسال عدد 2 به همین سامانه شماره خود را از لیست سیاه مخابرات خارج می‌کنند.

شماره هایی که در بلک لیست باشند، در هنگام دریافت گزارش ارسال پیامک از سامانه های پیامکی وضعیت ارسال را ارسال نشده نشان می‌دهند.

عدم دریافت پیامک تبلیغاتی موضوعی است که شاید در کمپین تبلیغات پیامکی و خرید سامانه پیامکی تاثیرگذار باشد؛ اما موضوع مهمتر برای زمانی است که مالک پنل ارسال پیام کوتاه قصد ارسال پیامک خدماتی را برای کاربران خود داشته باشد.

پیامک تبلیغاتی معمولا برای جذب مشتری، افزایش فروش، ارتباط با مشتری، جذب سرمایه، بازاریابی پیامکی با استفاده از متن پیامک تبلیغاتی تأثیرگذار و پیش برد برنامه بازاریابی با استفاده از پیامک به عنوان یک شیوه تبلیغات استفاده می‌شود.

ارسال پیامک خدماتی

عدم دریافت پیامک تبلیغاتی برای این مشترکین، در مواردی که مجموعه ها قصد اطلاع رسانی را به کاربران و یا اعضای باشگاه مشتریان خود داشته باشند، مشکل ساز خواهد بود.

برای حل مشکل ذکر شده اپراتورهای پیامکی اقدام به ارائه خطوط خدماتی برای ارسال پیامک خدماتی نمودند.

با ارائه این راه حل، مجموعه های حقوقی و شرکت ‌ها نگرانی از بابت بلک لیست نداشته و تمام اطلاع رسانی‌های خود را با استفاده از این خطوط خاص و به صورت ارسال پیامک خدماتی انجام می‌دهند.

لیست سفید

از این اصطلاح برای ارسال پیامک به لیست سیاه مخابرات و از خطوط مخصوص استفاده می‌‌شود؛

پس از طی مراحل خدماتی کردن خطوط توسط مالک خط و تبدیل شدن خط اختصاصی ارسال پیامک به یک خط خدماتی، امکان ارسال به لیست سیاه مخابرات برای خط مذکور فراهم شده و میتوان با استفاده از آن، برای تمامی شماره های موجود، اعم از شماره هایی که پیامک تبلیغاتی خود را بسته باشند و یا شماره هایی که این کار را انجام نداده‌اند، ارسال پیامک خدماتی را انجام داد.

معمولا از شماره های خدماتی برای ارسال پیامک به لیست سیاه مخابرات در راستای رضایتمندی مشتری و خدمات پس از فروش، حمایت از مشتری، برقراری ارتباط موثر با کاربران، مدیریت ارتباط با مشتریان، نرم افزار باشگاه مشتریان و سنجش رضایتمندی مشتری استفاده می‌شود.

ارسال انواع پیامک های اطلاع رسانی، مانند ارسال نام کاربری و رمز عبور پس از ثبت نام، ارسال مانده حساب، تراکنش‌های مالی، اطلاع رسانی برگزاری رویدادهای مهم و غیره در زمره‌ی ارسال پیامک خدماتی قرار میگیرند.